• Dąbrowa Górnicza: 721-170-106
 • Katowice: 669-543-830
Jesteśmy tutaj:

Biorezonans

Jeżeli czujesz, że masz mało energii, nie jesteś w najlepszej kondycji psychicznej i cierpisz na różnego rodzaju dolegliwości skórne czy bólowe, pora się zbadać. Bez zdiagnozowania i ustalenia problemu nie będziesz bowiem w stanie z nim walczyć. W naszym gabinecie wykonasz testy alergiczne, badanie na pasożyty, a także terapie uzależnień i odczulanie biorezonansem. Wykorzystywane przez nas metody diagnostyczne są inne od tych, z których korzysta większość gabinetów medycyny konwencjonalnej. Dysponujemy m.in. generatorem Zapper, który potrafi ustalić obecność pasożytów w organizmie, a następnie poddaje je działaniu prądu elektrycznego i tym samym je likwiduje. Biorezonans to również komputerowe, bezbolesne testy alergiczne, które w naszym gabinecie kończą się odczulaniem. Wykrywają one uczulenia na pyłki, produkty spożywcze, chemię, leki, pasożyty i nie tylko. W naszej ofercie znajduje się także terapia uzależnień wykonywana z wykorzystaniem aparatu BICOM. Skierowana jest ona do osób palących papierosy oraz alkoholików. Więcej o naszych badaniach przeczytasz poniżej.
Pasożyty - Zapper
Terminem Zappowanie to poddawanie zarazków działaniu prądu elektrycznego o określonej częstotliwości. Do tego zabiegu stosujemy generator – Zapper. Zapper odkryła w 1988r doktor Hulda Clark. Metoda ta pozwala przeprowadzić test na obecność wirusów, bakterii, grzybów, pasożytów i toksyn. Doktor Clark określiła częstotliwości rezonansowe bakterii, wirusów, pasożytów, poddała je zabiegowi prądowemu, po czym przestały one emitować własne sygnały. Uszkodzone lub uśmiercone po zabiegach Zapperem zostały usunięte przez białe ciałka krwi. Przyczyną chorób są nie tylko pasożyty, ale także zanieczyszczone środowisko. Elektroterapia prowadzi do wyzdrowienia, i pozbycia pasożyta z organizmu lecz chorzy mają określone nawyki, które należy skorygować. Musimy więc zmienić nasze nawyki żywieniowe i przejść na naturalny styl życia, by przeżyć.
Testy

Wykonujemy komputerowe testy alergiczne na kilkaset alergenów. Są one bezbolesne, a wynik jest natychmiastowy. Po wykonaniu testów pacjent poddawany jest odczulaniu. Terapia jest zupełnie bezbolesna, co jest szczególnie istotne w przypadku leczenia małych dzieci. Przed wykonaniem testów, pacjent odstawia leki antyhistaminowe przez okres 1 tygodnia. Przeciwwskazaniem do testów: ciąża, rozrusznik serca, tętniak mózgu, choroby psychiczne, pacjenci z wszczepionymi metalowymi implantami i endoprotezami oraz ze szczątkami metali w organizmie (nie poddaje się terapii okolic ciała, gdzie znajdują się implanty, endoprotezy)

Wykonujemy bezbolesne testy alergiczne i odczulanie bez leków. Wykrycie alergii polega na przekazaniu informacji z ciała ludzkiego przez aparat Bicom jak wysokie jest stężenie danego alergenu w organizmie. Badamy to za pomocą specjalnej elektrody ręcznej, którą pacjent trzyma w dłoni (zdjęcie testy)

Wykonujemy testy:
test podstawowy 90 alergenów
(gluten, zboża, ryby, pleśnie, mleko, laktoza, jajko, mięsa, kakao, kurz domowy, owoce, jarzyny, sierści, pyłki, orzeszki, insekty)
Test pyłkowy wziewny 90 alergenów
(drzewa, krzewy, trawy, chwasty, kwiaty)
Test chemii spożywczej 90 alergenów
(konserwanty, emulgatory, barwniki, aromaty, słodziki, leki, metale ciężkie)
Test wziewny syntetyczny 90 alergenów
(rozszerzone grzyby pleśniowe, 5 rodzajów kurzu domowego, materiały naturalne syntetyczne, leki)
Test na pasożyty 80 alergenów
Test pierwotniaki 37 alergenów (Balantidium, Cryptosporidium, Entamoeba, Giardia Lamblia, Plasmodium, Toxoplasma, Trichomonas, Trypanosoma)
Test borelioza 61 alergenów (Borelia, Babesia, Bartonella, Anaplazma)
Test metale (nikiel, kobalt, chrom, tytan)
Test candida (alblicans, glabrata, krusel)


Odczulanie alergenów:

Odczulanie alergenów jest bezbolesne. Wykonujemy je już małym dzieciom. Odczulanie polega na dostarczeniu organizmowi informacji przez aparat bicom o danym alergenie za pomocą specjalnych elektrod(zdjęcie). Alergeny należącej do grupy centralnej odczulamy 3-5 razy, do tych alergenów należą: mleko krowie, laktoza, pszenica, gluten, jajko, sierść kota, kurz domowy, candida, metale, mix 12 traw, gęsie pierze, insekty. Pozostałe alergeny odczulamy zazwyczaj 1 – 3 razy. O kolejności i ilości odczulanych alergenów decyduje terapeuta. Przy jednej wizycie odczulamy tylko jeden alergen. W tym dniu zalecane jest wypicie 1-2 litrów wody mineralnej. Gdy odczulamy alergeny żywnościowe stosujemy dietę eliminacyjną danego produktu.


Terapia na promienie słoneczne

Przychodzi wiosna, lato, a niektórzy z nas nie czują radości z tego powodu, gdyż ich skóra wystawiona na promieniowanie słoneczne reaguje nadwrażliwością. Stan taki to zaburzenie działania naszego systemu odpornościowego. To tak zwana reakcja uczuleniowa na słońce, która objawia się zaczerwienieniem, wysypką, plamami. Najczęściej narażone na promieniowanie UVA i UVB są osoby z jasną karnacją, małe dzieci, młodzież, częściej chorują kobiety niż mężczyźni. Zapraszamy wiosną na odczulanie promieni słonecznych. Odczulanie wykonujemy 5-10 razy, 1 raz w tygodniu, po tym odczulaniu zmniejszają się odczyny alergiczne. Nie czujemy dyskomfortu przy aplikacji słonecznej. Znika uczulenie, pokrzywka, zaczerwienienie, obrzęki, swędzenie, plamy, bąble. Znów możemy się cieszyć wiosną i opalać się z radością na słońcu.

Terapie uzależnień
Terapie odwykowe /antynikotynowa i antyalkoholowa/ wykonywane są przy użyciu aparatu medycznego BICOM działającego na zasadzie biorezonansu i nie powodują żadnych skutków ubocznych w organiźmie. Osoba poddawana terapii podłączona jest do aparatu za pomocą elektrod (opaska na głowie i dłonie na płytkach). Przed zabiegiem pacjent wypala 1/3 papierosa zostawiając niedopałek w odpowiedniej elektrodzie kubkowej, która jest podłączona do aparatu. Komputer odbiera częstotliwości nadawania nikotyny, inwertuje je, czyli odwraca i przesyła do pacjenta. Tak więc fala, którą emituje pacjent i ta sama fala nikotyny odwrócona pokrywają się i wygaszają. Daje to w efekcie zlikwidowanie głodu nikotynowego, który bez względu na staż palenia ustępuje po 12-48 godz. po zabiegu. W ciągu najbliższych dni pozostaje opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym. Skuteczność metody szacuje się na ok. 90%!!! Należy pamiętać, że w przyszłości jeden zapalony papieros powoduje wpisanie głodu na nowo i zaczyna się palić z powrotem. Dlatego też zalecane jest powtórzenie zabiegu w jak najszybszym czasie, aby skutecznie i do końca pozbyć się uciążliwego nałogu.
Pozostałe terapie
Za pomocą aparatury BICOM uzyskuje się skuteczne efekty poprawy stanu zdrowia również w następujących schorzeniach :
 • Astmy oskrzelowej
 • Bólu mięśni i stawów
 • Choroby reumatycznej
 • Choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy
 • Chorób skóry (łuszczyca, egzema, neurodermatozy i inne)
 • Migren i innych zespołów o podłożu naczyniowym
 • Nerwobóli, nerwic, depresji
 • Przerostu gruczołu krokowego (prostaty)
 • Przewlekłych stanów zapalnych dróg oddechowych
 • Zaburzeń hormonalnych (m.in. tarczycy, kory nadnerczy, przysadki mózgowej)
 • Zaburzeń słuchu i szumów usznych
 • Zaburzeń systemu immunologicznego
 • Zespołu jelita wrażliwego
 • Świecowanie uszu
 • Masaże lecznicze
Przeciwwskazania do wykonywania terapii biorezonansowej

Przeciwwskazania do wykonywania terapii biorezonansowej:

Ciąża
Rozrusznik serca
Padaczka
Tętniak mózgu
Świeży udar i zawał
Nowotwór (każde stadium)

Przeciwwskazania do wykonywania laseroterapii:

Leki przeciwbólowe w większych ilościach
Zmiany na skórze
Świeże rany
Świeża opalenizna
Nowotwór (każde stadium)
Tętniak mózgu
Zabiegi światło uczulające
 

Przeciwwskazania do stosowania aparatu Medisun GS do nadpotliwości organizmu:

 • Nowotwór (każde stadium)
  Świeże rany
  Metal w kończynach
  Ostre stany zapalne
  Ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich
  Wypryski i owrzodzenia na skórze
  Nowotwory złośliwe i łagodne
  Gorączka
  Podrażnienia spastyczne
  Zaburzenia czucia
  Ciąża
  Wszczepiony rozrusznik serca
  Zakrzepy
  Zagrożenie zatorami
  Zapalenie żył