• Dąbrowa Górnicza: 721-170-106
 • Katowice: 669-543-830
Jesteśmy tutaj:

Usługi

W zakresie usług naszego gabinetu Biomed-Bicom znajduje się szereg propozycji mających na celu likwidację niedoskonałości skóry przy pomocy żelazka antycellulitowego lub lasera IPL, diagnostykę organizmu, likwidację zbędnego owłosienia, świecowania uszu czy też leczenie nadpotliwości przy pomocy jonoforezy. Podstawą naszej działalności jest diagnoza organizmu przy pomocy Mezatora – urządzenia, nad którym prace zostały rozpoczęte przez znanego wszystkim naukowca Nicola Teslę. Działa ono z wykorzystaniem technologii NLS i jest w stanie wykryć pasożyty, wirusy oraz bakterie, a także alergie i inne nieprawidłowości w organizmie. Jako alternatywę proponujemy diagnostykę organizmu z wykorzystaniem Analizatora Zdrowia Quantum, który bazuje na medycynie kwantowej. Jeżeli zależy Ci na wysmukleniu sylwetki i poprawieniu wyglądu skóry, musisz wiedzieć, że w naszym gabinecie wykorzystujemy żelazko antycellulitowe do modelowania sylwetki. Wykorzystuje ono jednocześnie trzy metody – masaż próżniowy, elektrystymulację TENS oraz chromoterapię LED. Do naszej dyspozycji posiadamy również laser IPL, który służy do depilacji zbędnego owłosienia, fotoodmładzania skóry, a także do likwidacji skaz pigmentowych czy do usuwania trądziku. Leczymy także nadpotliwość przez jonoforezę – bezbolesny zabieg trwający 15 minut, który należy wykonać od 5 do 10 razy by zauważyć efekty. W naszej ofercie obecne jest również świecowanie uszu metodą Indian Hopi. Przed skorzystaniem z naszych masaży, świecowania uszu, jonoforezy na nadpotliwość lub usług z wykorzystaniem żelazka antycellulitowego, lasera IPL prosimy o zapoznanie się z przeciwwskazaniami do poszczególnych zabiegów.
Diagnoza ogranizmu - Mezator

Mezator to najnowsze na polskim rynku urządzenie do diagnostyki organizmu.
Urządzenie jest przeznaczone do badania metodą biorezonansu, w której wykorzystuje się naturalne promieniowanie wytwarzane przez komórki naszego organizmu.

 

Pierwsze badania nad urządzeniem „Mezator”zostały rozpoczęte przez  naukowca Nicole Tesle, następnie rozwinięte przez G. Lakhovskiego, zajmującego się badaniem oddziaływania fal radiowych na zdrowie zwierząt. Kontynuacją tych badań zajął się R.Rifel, który badał wpływ fal radiowych i promieniowania elektromagnetycznego na ludzkie ciało. Na początku XX w, profesor W. Togatowa dowiodła, że organizm ludzki jest w stanie wpłynąć,
 na urządzenia pomiarowe.

Opis
Mezator to najnowsze urządzenie na rynku pracujące na technologii NLS (System diagnostyki nieliniowej), posiada certyfikat CE. Mezator umożliwia dokładną analizę całego organizmu, wszystkich układów, wykrywa pasożyty, wirusy, alergie, bakterie, infekcję,  grzyby oraz ich lokalizację w poszczególnych narządach. Wykrywa i diagnozuje choroby oraz predyspozycję z dokładnością do 95%, oraz prognozuje stan zdrowia na następne 3-5 lat.
Badanie polega na skanowaniu poszczególnych komórek, tkanek, organów, narządów i całych układów.

Charakterystyka badania
Za pomocą bioinduktorów urządzenie przetwarza fale elektromagnetyczne z ludzkiego organizmu i komunikuje o stanie zdrowia pacjenta. Mezator skanuje poszczególne organy organizmu, i konwertuje informacje przy użyciu specjalnego czujnika. Otrzymujemy sygnał z urządzenia o potrzebie zbadania naszego organu.
Sygnał jest przekierowywany na monitor i słuchawki będące falami elektromagnetycznymi.
Dzięki czynnikom przerzutnikowym otrzymujemy odpowiedź z organizmu pacjenta, o stanie zdrowia, i mamy możliwość odczytania ich na ekranie komputera.
Wykorzystanie fal elektromagnetycznych w diagnostyce organizmu przynosi doskonałe rezultaty, skanowanie całego organizmu i automatyczny dobór kuracji terapeutycznych wraz z bazą leków, suplementów, ziół, i doborem indywidualnych zaleceń. Badanie trwa od 20 do 60 minut. Badanie przeprowadza się od 4 roku życia.

Żelazko antycellulitowe

ŻELAZKO ANTYCELLULITOWE to urządzenie do redukcji cellulitu i modelowania sylwetki, które wykorzystuje synergię trzech aktywnych energii oddziałujących bezpośrednio na tkanki. Trzy metody zastosowane jednocześnie oddziaływują na mięśnie, skórę, układ limfatyczny, zwiększając skuteczność zabiegów i pozwalając w krótszym czasie uzyskać znacznie lepsze efekty.

Nowoczesne zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe wykonywane ŻELAZKIEM ANTYCELLULITOWYM:

 • - redukują pomarańczową skórkę
 • - modelują sylwetkę
 • - ujędrniają ciało, biust
 • - pobudzają przepływ limfy
 • - wydalają toksyny

1. Masaż próżniowy (lipodermologia)

Do zabiegu stosujemy ciśnienie ujemne, które rozbijaja i rozmasowuje twarde złogi cellulitu.

2. Elektrostymulacja TENS

To działanie prądowe o niskim natężeniu, które pobudza mięśnie do pracy przyspieszając ich naturalne procesy regeneracyjne oraz:

 • - wyszczupla sylwetkę, stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej
 • - kształtuje oraz wzmacnia mięśnie
 • - poprawia elastyczność
 • - zapewnia lepsze ukrwienie i dotlenienie skóry

3. Chromoterapia LED (terapia kolorami)

Dzięki chromoterapii zostają pobudzone fotoreceptory w naszym organizmie. Działa to na pobudzenie syntezy kolagenu, rewitalizuje skórę, poprawia jej stan

 • - oddziałuje korzystnie na metabolizm komórkowy
 • - działa regeneracyjnie
Analizator Zdrowia Quantum

Analizator Zdrowia Quantum jest innowacyjnym projektem, który obejmuje medycynę, bioinformatykę, inżynierię elektroniczną. Bazuje na medycynie kwantowej i naukowej analizie.

Urządzenie jest w stanie zanalizować stan organizmu w praktyczny, szybki i bardzo dokładny sposób. Dzięki urządzeniu możemy kompleksowo zbadać układ krążenia, układ hormonalny, przewód pokarmowy, system odpornościowy, układ oddechowy. Bardzo szybko możemy ocenić czy pacjent ma problemy z tarczycą, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, gęstością mineralną kości, cyklem menstruacyjnym, wahaniami poziomu cukru we krwi – nie wspominając o nadwadze i otyłości.


Dzięki temu analizatorowi już w ciągu kilku minut otrzymujemy podstawowe informacje dotyczące tkanek, organów, układów i potencjalnych ognisk zapalnych. Wykrywa on zmiany już na poziomie komórki. Urządzenie idealnie sprawdzi się do zbadania organów zewnętrznych i wewnętrznych pod kątem prawidłowości ich działania oraz niedoborów potrzebnych mikroelementów. Wynik badania pozwoli na ustalenie optymalnej i efektywnej ścieżki leczenia.


Każdy pacjent ma szansę wyjść z gabinetu zadowolony dlatego, że wie dokładnie co jest przyczyną jego dolegliwości. Badania diagnostyczno-pomiarowe wskazują jaki jest skład ciała, ilość pierwiastków śladowych, niedobory witamin, ryzyko cukrzycy, nietolerancje pokarmowe.

 

Laseroterapia

Laseroterapia

IPL to technika medycyny estetycznej bazująca na tzw. impulsowym źródle światła. IPL emituje wiązki o szerokim spektrum niespójnych fal świetlnych różnej długości. Wiązki te docierają do różnych partii skóry,  wpływając na produkcję kolagenu, lub likwidując niepożądane zmiany w tkankach. IPL nie ma skutków ubocznych i nie wymaga rezygnacji z normalnego trybu życia po wykonanym zabiegu.
Aparat IPL służy do:
-epilacji zbędnego owłosienia
-fotoodmładzania twarzy i ciała
-redukcji skaz pigmentowych i naczyniowych
-likwidacji trądziku

Fotoepilacja IPL
Zabieg jest bezbolesny. Należy go kilka razy powtórzyć, by uzyskać trwały efekt. Energia świetlna zmieniona w cieplną, jest pochłaniana przez melaninę we włosach, prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego.

Fotoodmładzanie IPL
Zabieg IPL skraca i przebudowuję włókna kolagenowe, zwiększa wydzielanie elastyny, co powoduje przyspieszenie regeneracji skóry, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna. Po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia, należy chronić skórę przed ekspozycją na słońce. IPL również usuwa przebarwienia posłoneczne i starcze.

Zamykanie naczynek IPL
Lasery IPL służą  do zamykania naczynek na twarzy, ciele. Zabieg nie wywołuje podrażnień. Zabieg IPL działa ogrzewając i niszcząc popękane naczynia krwionośne pod powierzchnią skóry. Dotyczy to sieci dużych naczyń  oraz niewielkich kapilar z bardzo dużą dokładnością eliminując niechciane naczynka.

Usuwanie trądziku IPL
Spektrum światła niszczy namnażające się bakterie, odpowiadające za trądzikowe zmiany zapalne. Fala świetlna usuwa zmiany w postaci grudek czy krostek zmniejszając przy tym towarzyszący im rumień.

Nadpotliwość - jonoforeza

Jonoforeza
Pocenie się jest naturalnym sposobem utraty ciepła przez organizm. Wydzielanie potu jest niezbędne by kontrolować temperaturę ciała, jednak gdy człowiek wydziela nadmierną ilość potu, niezależnie od potrzeb fizjologicznych, to mamy do czynienia z nadpotliwością. Jest to problem nie tylko estetyki i trudności dnia codziennego, to problemy emocjonalne, brak akceptacji przez otocznie, zwłaszcza w młodym wieku. Izolacja, brak pewności siebie, problemy w pracy. Spocone dłonie, pachy, stopy i ta nieprzyjemna woń, która znika czasem na krótko po kąpieli.
Powiedz, mam już dość.
Zapraszamy do gabinetu na zabiegi jonoforezy, które pozwolą zlikwidować nadpotliwość. Zabieg trwa 15 minut, jest bezpieczny i bezbolesny, stosujemy od 5 do 10 zabiegów na jedną partię ciała.
Skuteczność zabiegu jest zauważalna w krótkim czasie, w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Efekty utrzymują się długo. Jeżeli powtarza się poczucie dyskomfortu stosujemy 1zabieg przypominający.
Przeciwwskazania do zabiegu:

-Rozrusznik serca
-Nowotwór
-Świeże rany
-Metal w kończynach
-Ostre, ropne stany zapalne
-Podrażnienia spastyczne
-Zaburzenia czucia
-Ciąża
-Gorączka
-Zakrzepy, zatory

 

Masaże manualne

Chcesz uśmierzyć dolegliwości bólowe i znaleźć chwilę relaksu dla siebie?  Zapraszamy na masaże.
Wykonujemy masaże lecznicze (przeciwbólowe) oraz relaksacyjne.
Wskazanie do zabiegu:
-zespoły bólowe kręgosłupa
-zaburzenia krążenia
-stany zapalne stawów i mięśni
-choroby zwyrodnieniowe i reumatoidalne
Przeciwwskazania do masażu:
-gorączka
-ropne stany zapalne skóry
-zmiany nowotworowe
-zaburzenia czucia
-ogólne stany zapalne organizmu
-zawał serca
-wypryski na skórze

Masaż aparatem Aquavibron

Jesteś chory lub zmęczony, zapraszamy na masaż wodny aparatem Aquavibron. Źródłem energii służącym do wykonania masażu leczniczego jest woda.

Zalecenia kliniczne i zastosowania aparatu Aquavibron

Dermatologia -przeciwdziała powstawaniu odleżyn, wspomaga leczenie zaburzeń nerwicowych skóry i tkanki podskórnej.

Choroby układu krążenia - zmniejsza zaburzenia krążenia, wspomaga terapię miażdżycy,

jest skuteczny po odmrożeniach.

Choroby układu pokarmowego - redukują zaparcia, łagodzi zrosty pooperacyjne w jamie brzusznej.

Choroby układu oddechowego – zmniejsza napady astmy, oraz stany zapale oskrzeli.

Neurologia - wspomaga leczenie nerwobóli, buli międzyżebrowych, dyskopatię i lumbago. Stosowany u dzieci z porażeniem mózgowym, z zespołem Downa, u chorych na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i stany depresyjne.

Urologia – stosowany w leczeniu choroby prostaty oraz nocnego moczenia dzieci.

Reumatologia – zmniejsza objawy reumatotoidalnego i przewlekłego zapalenia stawów,

zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej stawów, dny stawowej czy reumatyzmu tkanek miękkich. Aquavibron przynosi dużą ulgę w schorzeniach: łokieć tenisisty, golfisty,oraz zapalenie ścięgna Achillesa.

Stany pourazowe - łagodzi obrzęki, uszkodzenia więzadeł oraz torebek stawowych. Redukuję ból mięśni i przykurcze, stosowany też przy zaburzeniach rozwoju narządów ruchu, w porażeniach wiotkich.

Zaburzenia przemiany materii – Stosowany jako zabieg redukujący masę ciała.

Wskazanie do zabiegu:

-zespoły bólowe kręgosłupa

-zaburzenia krążenia

-stany zapalne stawów i mięśni

-choroby zwyrodnieniowe i reumatoidalne

Przeciwwskazania do masażu:

-gorączka

-ropne stany zapalne skóry

-zmiany nowotworowe

-zaburzenia czucia

-ogólne stany zapalne organizmu

-zawał serca

-wypryski na skórze

Terapia odchudzająca

Terapia odchudzająca aparatem Bicom obejmuje 10 wizyt, podczas których stosujemy:

-Terapie usprawniającą odchudzanie (spalanie tłuszczów, węglowodanów),

-Przyspieszenie przemiany materii,

-Usuwanie toksyn z organizmu,

-Przyspieszenie perystaltyki jelit,

-Zmniejszenie uczucia chęci podjadania między posiłkami,

Całość terapii przeprowadzamy kompleksowo. Aby terapia przyniosła oczekiwane efekty wymagane jest stosowanie zróżnicowanej diety, picie dużej ilości wody, oraz indywidualnie dobranej aktywności fizycznej.

Świecowanie uszu metodą Hopi

Ulotka świecowanie uszu metodą Hopi

Świecowanie uszu metodą Indian Hopi to zabieg wywodzący się z medycyny ludowej. Świeca wytwarzana jest z naturalnego produktu, jak wosk pszczeli, propolis i olejki eteryczne. Świeca ma kształt rurki dopasowanej do wielkości kanału słuchowego. Podczas spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym, dzięki czemu ucho zostaje oczyszczone z zalegającej woskowiny i gruczołów łojowych. Po czym występuje wyregulowanie ciśnienia w uchu środkowym, co przenosi efekt działania do zatok przynosowych, co ułatwia oddychanie przez nos i udrożnia przewód słuchowy zewnętrzny, odczuwamy to jako natychmiastową poprawę słuchu. Po zakończonym zabiegu pacjenci czują się zrelaksowani i pełni energii.

Wskazania do zabiegu:
-choroby uszu gardła, nosa
-stany zapalne nosa, gardła, zatok
-częste przeziębienia
-szumy w uszach, niedosłuch
-stres, nerwowość, nadpobudliwość
-zawroty i bóle głowy, migreny

Przeciwwskazania:
-wyciek ropny z ucha
-uszkodzenie wewnętrzne ucha
-nowotwór, tętniak mózgu
-nadciśnienie
-dzwonienie w uszach
-reakcje alergiczne na produkty pszczelarskie

 

Do cennika dodać
wykonuje się od 3 do 5 zabiegów jeden zabieg 30 zł